Instalace

Kapitola je věnována požadavkům na hardware a nezbytnou konfiguraci počítače, na instalaci programu, jeho spuštění a jeho základní konfiguraci

Program pracuje na samostatných osobních počítačích i v síti. Podmínkou pro úspěšné spuštění a provozování programu SASD je volné místo na HDD alespoň 22 MB, s operační pamětí alespoň 256 MB a frekvenci procesoru alespoň 500 MHz. Program sice pracuje i na „pomalejších“ počítačích, ale v takovém případě se neúměrně prodlužuje čas vkládání dat i jednotlivých výpočtů. Operační systém je vyžadován alespoň Windows 95 nebo vyšší nebo Linux. Zvlášť při velkých objemech zpracovávaných dat poznáte, že výkonnější procesor a větší operační paměť má výrazný vliv na zrychlení výpočtů.

Jednoduchou a bezchybnou instalaci SASD umožní samoinstalační program, který zařídí instalaci na předvolené místo na HDD (standardně C:\Program Files\SASD). Chcete-li zvolit jiné místo pro instalaci, musíte je v instalačním programu definovat. Program SASD je poté kompletně instalován do zvoleného adresáře. Kromě toho si vytváří jeden konfigurační adresář .sasd ve Vašem domovském adresáři. K zprovoznění „ostré“ verze programu SASD je nutné nahrát do programu Registrační soubor (po spuštění programu přejít na Help/Nahrát registrační soubor/*.reg). Registrační soubor si můžete objednat na našich webových stránkách.

Start programu je snadný: poklepáním na ikonu SASD na ploše, nebo přímo na soubor SASD.EXE v příslušném adresáři. Program na několik vteřin ukáže svoji titulní stránku s ikonou SASD a poté se otevře pracovní obrazovka, určená pro přístup ke všem funkcím SASD.

Síťová verze

Síťová verze zatím podporuje pouze MySQL server verze 5.x, který není součástí instalace a lze jej pro nekomerční účely zdarma stáhnout z www.mysql.com

 
sasd/instalace.txt · Poslední úprava: 2009/10/23 12:49 (external edit)     Nahoru